הכרמים שלנו

איכותו וטעמו של היין נקבעים לא רק בתהליך הייצור, אלא מתחילים כבר בכרם עצמו. לפיכך ישנה חשיבות רבה לאקלים ולטופוגרפיה של הכרם, כגון סוג הקרקע ואיכותה, גובה מעל פני הים, אחוזי לחות באויר, טמפרטורה וכיווני חשיפה לשמש. ישנו הבדל משמעותי למשל, בין גפנים הנטועות בשיפוע דרומי לבין אלו הנטועות בשיפוע מזרחי, ואפילו באותו הכרם עצמו. להבדל זה השפעה מכרעת על אופיו וטיבו של היין.

בכרמים של "אור הגנוז" ישנו מפגש נדיר בין אדמת הר מירון וחלקות כרמים נבחרות, אשר ניתן לשרטט את ההיסטוריה הקדומה שלהן אחורה מאות שנים ואף עד לתקופת התנאים והמקדש. לאחר מחקר מעמיק של עשרות שנים בו בחנו כל חלקת גידול, כל מדרון ושנת בציר ביחס לקודמתה, הבדלנו את החלקות הנטועות בכרמים אלו והתוצאה הינה יינות משובחים ואיכותיים המאפיינים את תבנית מולדתם בצורה נאמנה ולכל חלקה בכרם היופי והייחודיות שלה.

יינות הבוטיק של "אור הגנוז" מיוצרים מענבי גפנים הגדלים בהרי הגליל העליון, בכרם עמוקה, כרם מרום וכרם נמורה, בהם קיימים התנאים האופטימליים והאיכותיים ביותר לגידול ענבי  יין. כמו-כן אנו מתאימים את טכנולוגיות הייצור שלנו, בנוסף לזן הענב וסוג היין, גם בהתייחסות לחלקת הכרם בה הגפן גדלה. ולכן סדרות היין שלנו מקוטלגות לפי חלקות הגידול וזאת במטרה לשמור על איכות, טעם ומרקם זהים בכל שנת בציר. 

כרם עמוקה

כרם עמוקה
כרם עמוקה מתפרש על אדמות הגליל העליון, סה"כ 6 חלקות גידול בשטח כולל של כ - 114 דונם, בגבהים שבין 790 ל - 900 מטר.
חלקת אידרא: החלקה מתפרשת על 24 דונם ובגובה של 900 מטר מעל פני הים, הרכב הקרקע ברובו אדמת בזלת ומעט טרה-רוסה. המדרון עליו יושבת החלקה הוא בעל מפנה דרום-מערבי ושיפוע מתון יחסית.
חלקת זוטא: החלקה מתפרשת על 16 דונם ובגובה של 790 מטר מעל פני הים, הרכב הקרקע ברובו אדמת טרה-רוסה ומעט בזלת. המדרון עליו יושבת החלקה הוא בעל מפנה מזרחי ושיפוע חד.
חלקת מרוס: החלקה מתפרשת על 25 דונם ובגובה של 790 מטר מעל פני הים, הרכב הקרקע ברובו אדמת בזלת קלה המדרון עליו יושבת החלקה הוא בעל מפנה דרומי ושיפוע מתון מאד.
חלקת ינאי: החלקה מתפרשת על 22 דונם ובגובה של 900 מטר מעל פני הים, המידרון עליו יושבת החלקה הוא בעל מפנה מיזרחי ושיפוע מתון. הרכב הקרקע אדמת בזלת כבדה.
חלקת אבטליון: החלקה מתפרשת על 9 דונם ובגובה של 830 מטר מעל פני הים, המידרון עליו יושבת החלקה הוא בעל מפנה מערבי ושיפוע בינוני. הרכב הקרקע אדמת בזלת כבדה.
חלקת נבוריה: החלקה  מתפרשת על 18 דונם ובגובה של 800 מטר מעל פני הים, הרכב הקרקע אדמת טרה רוסה המדרון עליו יושבת החלקה הינו בעל מפנה מזרחי ובעל שיפוע חד.
מפה כרם עמוקה

כרם מרום

כרם מרום מתפרש על אדמות הגליל העליון, סה"כ 4 חלקות גידול בשטח כולל של כ - 83 דונם, בגבהים שבין 770 ל - 830 מטר.
חלקת שמאי: החלקה מתפרשת על 18 דונם בגובה של 800 מטר מעל פני הים. הרכב הקרקע ברובו אדמת טרה-רוסה. המדרון עליו יושבת החלקה הוא בעל מפנה מזרחי ושיפוע בינוני.
חלקות הילל ודן: החלקות מתפרשות על 24 דונם בגובה של כ - 800 מ´ מעל פני הים. המידרונות עליהם נטועות החלקות הם בעלי מפנה דרום-מזרחי ושיפוע מתון יחסית. הרכב הקרקע הינו ברובו אדמת טרה-רוסה.
חלקת אביתר: החלקה מתפרשת על 18 דונם בגובה של 800 מ´ מעל פני הים. המידרון עליו יושבת החלקה הוא בעל מפנה צפוני ושיפוע חד. הרכב הקרקע ברובו אדמת טרה-רוסה, עם אבני גיר קטנות.
חלקת ניתאי: החלקה מתפרשת על 23 דונם בגובה של 770 מטר מעל פני הים. הרכב הקרקע אדמת בזלת כבדה. עם מפנה מזרחי ושיפוע מתון מאוד.
מפה כרם מרום

כרם נמורה

כרם נמורה שוכן על אדמות הגליל העליון למרגלות הר מירון, המתפרש על 3 דונם בלבד בגובה של 800 מטר מעל פני הים. הרכב הקרקע הינו אדמת טרה-רוסה. המדרון עליו יושבת החלקה הוא בעל מפנה מערבי ושיפוע חד.
 
מפה כרם נמורה