אור הגנוז

הסיפור שלנו

היסטוריה של איכות

איכותו המשובחת של היין הגלילי ישנו מוניטין בן אלפי שנים, עדות ראשונה לכך מופיעה כבר בספר הזהר הקדוש: "אמר רבי יצחק לית לך חמר דאקרי חמר טוב, כחמרא דארעא דישראל, ויתיר על כלהון חמרא דגלילא עילאה….". (תרגום: אין יין טוב כיינה של ארץ ישראל, ועולה על כולם יין מהגליל העליון….ז"ח פ' נח, צ"ו). יקב "אור הגנוז", מיום היווסדו בשנת 2005, שם לו למטרה לגלות את האיכות המיוחדת שכמוסה בטרואר הגלילי בכלל ובפרט בכרמי הגליל העליון. באמצעות שילוב של טכניקות עתיקות בד בבד עם טכנולוגיות ייצור חדישות, הוצאנו לאור מגוון יינות בוטיק משובחים באיכותם, בהם הצלחנו לשקף בצורה אופטימלית את איכותו המקורית והמיוחדת של הענב הגלילי.

1989
אור הגנוז

 יישוב קטן למרגלות הר מרון, סמוך לציונו של התנא האלוקי רבי שמעון בר יוחאי, אשר בו חיה קהילה חרדית ייחודית - "אור הגנוז". המיוחד בישוב הוא הרעיון בשבילו קם - להגיע ליעוד חברתי היכול לקרב את העולם לחיי חברה מתוקנים, לרפא את החברה ולהביא אותה לאורח חיים חיובי ומתוקן.

2005
היקב שלנו

היקב מנוהל ע"י הישוב החרדי-שיתופי "אור הגנוז" המעודד אורח חיים של עבודה לצד לימוד פנימיות התורה. כל עובדי היקב הנם תושבי היישוב. אנו ביקב "אור הגנוז" מדגישים יותר מכל את המשפט האומר "יין טוב מתחיל בכרם".

2006
הכרמים שלנו

הכרמים, בעלי היסטוריה של מאות שנים, ממוקמים בגבהים שבין 770-900 מטרים מעל פני הים, נהנים מהאקלים הייחודי של אזור מרום הגליל, המתאים בעיקר לגידול זני ענבי איכות. השילוב המנצח בין אזור הכרמים האיכותי, רמת המיון המוקפדת והנסיון המקצועי הרב של יינן היקב מעניק ליינות 'אור הגנוז' את הטעמים והניחוחות המייחדים ומאפיינים אותם. מתחילת דרכו התחייב יקב 'אור הגנוז' לייצור יינות איכותיים ברמה בינלאומית, בדרגת הכשרות הגבוהה ביותר, וזאת מבלי לאבד את האווירה הכפרית והחקלאית המאפיינת את האזור. הכרמים, הגפנים והענבים נבחרים וממוינים על פי רמות האיכות, כך שלכל יין יש את האופי האישי והייחודי שלו.

2012
עיטורים ושבחים

 

4 מדליות זהב

תחרויות TERRAVINO 2012, 2013. שיראז סדרת עמוקה, בורדו בלנד, קברנה סוביניון סדרת נמורה 2009 וקברנה סוביניון סדרת נמורה 2010.