אור הגנוז

הכרמים שלנו

איכותו וטעמו של היין נקבעים לא רק בתהליך הייצור, אלא מתחילים כבר בכרם עצמו. לפיכך ישנה חשיבות רבה לאקלים ולטופוגרפיה של הכרם, כגון סוג הקרקע ואיכותה, גובה מעל פני הים, אחוזי לחות באויר, טמפרטורה וכיווני חשיפה לשמש. ישנו הבדל משמעותי למשל, בין גפנים הנטועות בשיפוע דרומי לבין אלו הנטועות בשיפוע מזרחי, ואפילו באותו הכרם עצמו. להבדל זה השפעה מכרעת על אופיו וטיבו של היין.

בכרמים של "אור הגנוז" ישנו מפגש נדיר בין אדמת הר מירון וחלקות כרמים נבחרות, אשר ניתן לשרטט את ההיסטוריה הקדומה שלהן אחורה מאות שנים ואף עד לתקופת התנאים והמקדש. לאחר מחקר מעמיק של עשרות שנים בו בחנו כל חלקת גידול, כל מדרון ושנת בציר ביחס לקודמתה, הבדלנו את החלקות הנטועות בכרמים אלו והתוצאה הינה יינות משובחים ואיכותיים המאפיינים את תבנית מולדתם בצורה נאמנה ולכל חלקה בכרם היופי והייחודיות שלה.

יינות הבוטיק של "אור הגנוז" מיוצרים מענבי גפנים הגדלים בהרי הגליל העליון, בכרם עמוקה, כרם מרום וכרם נמורה, בהם קיימים התנאים האופטימליים והאיכותיים ביותר לגידול ענבי  יין. כמו-כן אנו מתאימים את טכנולוגיות הייצור שלנו, בנוסף לזן הענב וסוג היין, גם בהתייחסות לחלקת הכרם בה הגפן גדלה. ולכן סדרות היין שלנו מקוטלגות לפי חלקות הגידול וזאת במטרה לשמור על איכות, טעם ומרקם זהים בכל שנת בציר.